• Ahmet Pembegüllü Blv. No:53, Gebze/Kocaeli

UV Baskı Nedir?

UV Baskı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

UV Baskı tekniği, mürekkebin ultraviyole ışınlarının etkisiyle anında kuruyan, kaliteli sonuç veren baskı türüdür. Dijital reklam çalışmalarında sıklıkla kullanılan UV baskı, tüm yüzeylerde kullanılabilen bir baskı çeşididir. Ultraviyole baskı çalışmalarında teknolojik özellikleriyle öne çıkan özel bir yazıcı kullanılır. Reklam ve tabela sektöründe dijital baskı yöntemi olarak tercih edilen UV, özellikleri bakımından avantajlıdır. İşte UV baskının özellikleri;

-          Özel bir mürekkep kullanılır. Bu mürekkep her zemin/yüzey için uygundur.

-          Mürekkebin kuruması beklenmez, anında kurur. Ek bir işlem maliyeti sunmaz.

-          Özel bir yazıcı ile baskı yapılır.

-          Canlı renkler kullanılır. UV baskı, renk kalitesini düşürmez aksine tüm canlılığını öne çıkarır.

-          Çevre dostu bir baskı türüdür. Etrafa zararlı maddeler yaymaz.

-          UV baskıda yüzey ve malzeme kısıtlaması yoktur; kâğıt, karton, cam, plastik, akrilik, yapışkanlı yüzeylerde kullanılabilir.

UV Baskının Avantajları ve Kullanım Alanları

UV baskı, geleneksel değil modern bir baskı türüdür. Bu nedenle hızlı, pratik, donanımlı ve yüksek performanslı bir baskı çalışması yürütülür. Ultraviyole ışınları, baskının kalitesini artırdığı için çıkan sonuçlar yüksek bir dayanıklılığa sahiptir. Çok hızlı kuruduğu için zaman yönetiminde avantaj sağlar, proje teslimatında gecikme yaşanmasına izin vermez. Baskılarda renk kalitesi çoğu zaman bir tık düşerken, UV baskı türünde renkler tüm canlılığını korur. UV baskının en avantajlı yönü ise maliyetidir. Yüksek maliyete sahip olmadığı için dijital reklam çalışmalarında ekonomik hizmet alımını sağlar, müşteri ve üreticiye düşük maliyet avantajı kazandırır. UV baskının kullanım alanları yine hizmet yelpazesini genişlettiği için avantaj sağlar. Cam yüzey, ahşap yüzey, seramik yüzey, taş yüzey, etiket yüzey, plastik yüzey, akıllı cihaz ve elektronik ürün yüzeyleri bu baskı türüne uygundur.

Kaliteli ve Hesaplı UV Baskı Hizmetleri

UV baskı ücretleri, baskı türünün gelişmiş özellikleri ve uygun maliyeti sebebiyle çok geniş bir bütçe aralığına hitap ediyor. UV baskı siparişi verirken finansal açıdan sıkışıklık hissetmeden, bütçe hesaplamalarında zorlanmadan hareket edebilirsiniz. Nasıl bir baskı istediğinize karar vermeniz ve sipariş detaylarını belirtmeniz yeterlidir. Kısa sürede baskılarınız hazırlanır ve teslim edilir. UV baskı fiyatları hakkında bilgi almak ya da sipariş oluşturmak isterseniz lütfen bizimle iletişime geçin.